Derybų centro ir LPK mediacijos mokymaiŠių metų sausio 17 - vasario 2 dieną Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Derybų centras vedė mediacijos mokymus, kuriuose dalyvavo 13 būsimų mediatorių iš įvairių organizacijų. Mokymų tikslas – ruošti verslo mediatorius, kurie padės sumažinti teisminį bylinėjimąsi Lietuvos įmonėms, didins verslo santykių kokybę bei skatins remtis taikia verslo ginčų kultūra. Tokią praktiką jau ne vieną dešimtmetį turi užsienio šalių verslo asociacijos ir konfederacijos Belgijoje, Danijoje, Ispanijoje, Islandijoje, Airijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Rusijoje, o 1990 m. britų pramonės konfederacijos (CBI) įkurtas efektyvus ginčų sprendimo centras CEDR užima lyderio pozicijas Europoje ir per savo gyvavimo laikotarpį išsprendė daugiau nei 20.000 verslo ginčų.

Mokymų dalyviai, įgavę praktinius konfliktų prevencijos ir valdymo įgūdžius, gebės pasitelkti įvaldytą strateginę bei taktinę metodiką ir galės organizuoti bei pravesti mediaciją, naudojant veiksmingą procedūrą ir sukuriant saugią atmosferą konflikto dalyviams, t. y. padės valdyti konfliktus su darbuotojais, tiekėjais, klientais, partneriais, akcininkais, konkurentais, kolegomis ir kitais veiklos grandies dalyviais, įvairių institucijų atstovais, bankais. Mediatoriai, siekdami konflikte dalyvavusių šalių psichologinio bei dalykinio pasitenkinimo, mažins pasikartojančių konfliktų tikimybę.

Mediatoriaus kompetencija naudinga ir derybose dalyvaujantiems specialistams. Tyrimai rodo, kad mediatoriaus įgūdžius naudojantys derybininkai sugeba patenkinti ne tik savo organizacijos, bet ir partnerių interesus, todėl jų susitarimai derybose pasižymi ilgalaikiškumu, tvirtumu, o pasiekti rezultatai yra ženkliai aukštesni už vidutinius.
Sudalyvavusiems mokymuose ir įgavusiems konfliktų valdymo įgūdžius dalyviams buvo įteikti LPK mediacijos kursų baigimo sertifikatai. Mokymus vedė Šarūnas Mačiulis, psichologas, sertifikuotas derybų bei mediacijos treneris ir oficialus LPK mediatorius. 
LPK derybų centras teikia derybų bei konfliktų valdymo (mediacijos) paslaugas bei mokymus.
< grįžti