Derybos dėl altyginimo. Apibendrinimas


   Apibendrinkime, ką per kelias savaites išsiaiškinome (čia galite rasti 12,34 ir dalis).

  Pasiekimų pristatymas pokalbio metu susideda iš kelių punktų. Galime sakyti, kad tai Jūsų reklaminis klipas apie save, kuriame Jūs pasakojate ir vaizdžiai demonstruojate savo atliktus veiksmus.Tai ypač aktualu jei turite unikalių gebėjimų, nes būtent dabar tinkamas laikas juos pabrėžti: pasiekimus, rezultatus ir teigiamą naudą verslui (padidėjo apyvarta/pelnas, išvystėte perspektyvią kryptį, optimizavote išlaidas, padidinote kompanijos žinomumą, etc.). Beje, neverta per daug akcentuoti savo lojalumo, nes tai sunkiai suvokiamas komercinis aktyvas, todėl už jį jus apdovanos pagarba ir padėka. Jei turite kritinių pastabų kompanijos veikloje, bet nesiūlote kaip situaciją keisti arba Jūsų pasiūlymai tiesiogiai nekoreliuoja su Jūsų pasiekimais – susilaikykite nuo tokios kritikos. Norimą priedo sumą reikia irgi apginti, ji turėtų būti konkreti ir paremta argumentais. Nėra prasmės kalbėti apie atlygio padidinimą neįvardinant konkrečių skaičių.

   Tik atsižvelgęs į visus išvardytus punktus ir tinkamai pasiruošęs ženkliai padidinsite atlyginimo padidinimo tikimybę (atsiprašau už tautologiją). Jei pavyko sutarti ir gavote vadovo pažadą – paklauskite, ar jis pats informuos buhalteriją, ar Jums parašyti bendrą el. laišką su naujais skaičiais. Jei vadovas nuspręs padaryti tai pats – nepasikuklinkite paklausti „kada konkrečiai?“. Vadovas, žmogus su didele atsakomybės našta, jis aprūpina žmones darbu, moka mokesčius, karpo išlaidas, didina pelną, tad smulkus dviejų-trijų trumpų susitikimų rezultatas gali pasimiršti. Nebūkite kritiški, geriau pasisiūlykite sukontroliuoti procesą. Svarbu, kad niekas nesijaustų pralaimėjęs!

   Trumpoje apžvalgoje pasidalinau asmenine derybų patirtimi, taip pat geriausiais kolegų patarimais. Galbūt šis straipsnis yra tik vienas iš daugelio, o galbūt jis suteiks Jums šiek tiek daugiau pasitikėjimo savimi, padidins savivertę ir padės atskleisti savyje naujas savybes. Sąmoningos ir brandžios asmenybės bruožai, anot egzistencialistų – gebėjimas toleruoti egzistencinį nerimą. Viena iš priežasčių, kodėl jis kyla – tai  atsakomybės vengimas, noras ją deleguoti kažkam kitam. Tačiau pasaulis jau įsibėgėjo ir vargu bau ar sulauksime lėtėjimo artimiausiais metais. Ekonominiai, politiniai ir socialiniai „amerikietiški kalneliai“ dar maksimaliai savęs neatskleidė, didžiausias viražas yra priešaky, tad perkeldami atsakomybę tarsi patys paliekame gyvenimo sūkurį ir tampame nebyliais statistais, bet ne savo gyvenimo herojais. Gal ne tiek ir daug reikia pakeisti savo mąstyme, kad jaustumės didesnės savo gyvenimo dalies šeimininkais, taptume patys labiau atsakingi už save, nustotume kaltinti kitus, laisviau išreikštume savo žmogiškąjį potencialą, gyventume komfortiškiau ir turtingiau? Būti profesionaliu savo veikloje ir gauti už tai orų atlygį yra vienas iš svarbiausių kelių. Tad jei jaučiatės nepakankamai įvertinti darbe – derėkitės!

< grįžti