Plečiama mediacijos paslaugų geografiją LPK nariams

Derybų centras plečia vieno iš alternatyvių teismui sprendimo būdų (mediacijos) paslaugų geografiją ir savo klientams, LPK nariams teikia paslaugas ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – NVS šalyse. Nuo 2013 07 27 LPK mediatorius ir Derybų centro įkūrėjas Šarūnas Mačiulis tapo Rusijos Federacijos pramonės ir prekybos rūmų Tarpininkų kolegijos nariu
Bendradarbiavimas su kitų šalių mediatoriais padės Lietuvos įmonėms spręsti kylančius komercinius ginčus ne teisminiu keliu, taupyti lėšas ir laiką, išvengti viešumo, išsaugoti dalykinius santykius ir reputaciją. Sukurtas platus mediacijos paslaugas teikiančių partnerių tinklas Rusijos Federacijoje (Sankt Peterburge, Maskvoje, Kaliningrade, Permėje, Čeliabinske, Jekaterinburge, Permėje), Ukrainoje (Kijeve, Odesoje,  Charkove) ir Baltarusijoje (Minske). 

Mediacija taikoma sprendžiant įvairias nestandartines (nemokumo, kokybės, bendrų sprendimų, įsipareigojimo nevykdymo ir t.t.)  situacijas su tiekėjais, klientais, partneriais, konkurentais, kolegomis ir kitais veiklos grandies dalyviais, įvairių institucijų atstovais, bankais. Mediacijos paslaugos teikiamos tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, pvz. kitos ginčo šalies valstybėje. Taikant mediaciją gali būti pristabdytas teisminis bylinėjimasis. Tokiu būdu net pradėtą spręsti teisminiu keliu ginčą galima užbaigti daug greičiau ir mažesnėmis sąnaudomis. Pavyzdžiui, Rusijos Fedracijoje mediacija populiari netgi vykdant teisiminį sprendimą, kadangi pralaimėjusi teismą organizacija suranda papildomų argumentų išvengti savo prievolės vykdymo. 
Mediacijos būdu sprendžiami komerciniai ginčai skiriasi nuo teisminio bylinėjimosi ir turi svarių privalumų. Svarbiausi jų:
  •  taikių derybų pagalba išsaugomi arba sutvirtinami santykiai (teismas, dažnai, supriešina)
  •  išlaikomas konfidencialumas (teismas yra viešas)
  •  sprendimą priima patys derybų dalyviai (teisme nusprendžia teisėjas ir “paskiria” kaltą)
  •  taupomas laikas (teismai trunka ilgai) ir išlaidos (advokatai, ekspertai, įvairūs papildomi mokesčiai).
Lietuvos pramonininkų konfederacija mediacijos (alternatyvos teismui) paslaugas savo nariams teikia nuo 2012 m. Daugiau informacijos apie mediaciją "Pinigų kartos" straipsnyje
< grįžti